Article
Tiiu Kreim
Leidsin vana artikli:)
Harrastused annavad lisaenergiat
15.01.2007 00:01
Kerttu Jänese, Tartu Postimees


Kui laupäeva hommikul enamik meist voodis teist külge keerab, kiirustab Tiiu Kreim rahvaülikooli maalima – talle on just see õige viis puhata end välja argipäevadest.

Tiiu Kreim käib rahvaülikoolis maalimas – see annab talle lisaenergiat ja jõudu ka igapäevatoimetusteks.
Foto: Sille Annuk

«Maalimisõpetaja ei lase kodus istuda ja ütleb: tule ja tee midagi,» rääkis Kreim. «Ja sa lähed, mis sest, et oled alguses unine ja torised natuke.» Naine usub ka, et argumendist «mul ei ole selle jaoks aega» tuleb lihtsalt üle olla.

Maalimishuvi on Tiiu Kreimil juba lapsepõlvest. Vahepeal tegeles naine raskete liiklusõnnetuste uurimisega, praegu aitab elukaaslast ärimaailmas ja maalib.

«Maalimine annab mulle tohutut lisaenergiat,» tunnistas Kreim. «Mul on hea meel, et olen kunstimaailmas tagasi.» Käega katsutav tulemus, milleni tundides jõutakse, annab hea tunde – lähed väsinuna, kuid õnnelikult, pilt kaenlas, koju ja kui veel lähedased ütlevad, et see sai ilus, saab tuju veelgi parem.

Uued kursused

Veebruarist alustatakse rahvaülikoolis ka uue kursusega, milleks on aiakujundus. «Inimesed soetavad praegu palju kinnisvara ja paljud rajavad kodu linna lähedale maale, kus on vaja midagi teha ka maja ümber,» rääkis rahvaülikooli koolitusjuht Kaisa Puniste.

Aiakujunduskursuse lektor on kogenud aiakujundaja ja maastikuarhitekt Sulev Nurme ning kursus kestab aprillikuuni.

«Kes tahab juba saabuval kevadel hakata oma aias midagi muutma, see jõuab õigeks ajaks tarkused omandatud,» märkis Puniste.

Kursus on mõeldud peamiselt algajatele, kuid ka eelnevaid teadmisi omavatel huvilistel on võimalus midagi uut juurde õppida.

Aiakujunduse põhinipid peaks selgeks saama kolmekümne akadeemilise tunniga – antakse teadmisi koduaia kujundamise põhimõtetest ning puude ja põõsaste valikust ja hooldamisest.

Kursus päädib praktilise osaga – kui inimesel on oma aialapp, mida ta tahab kujundada, siis selle kujunduse eskiisi ta ka saab.

Kunstipisik kutsub

Peagi alustab rahvaülikool ka uute loengusarjadega «Elamise kunst» ja «Avatud reisikirjad», kuhu tulevad rääkima põnevad inimesed.

«Avatud reisikirjade» sarjas räägib näiteks ühena oma reisidest ka Toomas Jüriado – viivudest hiigelmaal Türgis.

Loengusari «Elamise kunst» alustab üldisemate elufilosoofiliste teemadega, seejärel käsitletakse praktilist psühholoogiat ja sarja kolmandas osas räägitakse isikupärase kodu kujundamisest. Tööalase täienduskoolituse ja loengute koolitusjuht Ingrid Leinus mainis, et inimene, kes kuulama tuleb, ei pea siduma end kümne-korrase kursusega, vaid võib sisustada ka ainult ühe õhtu.

Tiiu Kreim usub, et rahvaülikoolis saavad end rakendada kõik eri huvialadega inimesed. «Kunstipisik on seal majas täiesti olemas,» nentis ta.

Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: